Lavina XV

Lavina je víkendová šifrovací hra na běžkách (či sněžnicích) pro (až) pětičlenné týmy. Již patnáctá lavina proběhne 6.–8. března 2020 v okolí Pece pod Sněžkou / Černé hory. Hra je putovní, tj. tým, který dorazí v plném počtu členů k váze a vyzvedne ji (tj. zvítězí), má právo až povinnost uspořádat následující ročník.
Hra začíná pátečním prologem a hlavní část se odehrává prakticky celou sobotu v časovém rozmezí cca 7:00-20:00, případně dokud nebude znám vítěz. Samotná hra bude sestávat ze dvou částí, lehčí převážně denní části, jež doufejme absolvuje každý účastník, a temnější pro většinu týmů asi spíše noční části. Hru by si tak měly užít i méně zkušené týmy, avšak cesta až k váze zůstane vcelku náročná. V týmu bude dobré mít alespoň jednoho běžkaře, ale hra bude hratelná i pro hráče se sněžnicemi, kdy trasa povinná pro všechny členy týmu nepřesáhne cca 15 km. Hru absolvují všichni účastníci na vlastní nebezpečí.
Hru pro Vás připravují lidé z týmu Psychokopytníci, jeden člen týmu Degen a spol. a blíže neurčený počet dalších dobrovolníků.

Harmonogram:

5. října 2019 Spuštění registrace a objednávek.
6. ledna 2020 Uzavření objednávek.
20. ledna 2020 Uzavření plateb.
1. březen 2020 Poslední informace před hrou (finální verze doporučené a povinné výbavy).
Ubytování na Pražské a Kolínské boudě 6.–8. března 2020.
V pátek 6. března 2020 večer proběhne prolog.
Hra se uskuteční 7. března 2020.

Cena:

Startovné: 1400,- Kč za tým.
Ubytování s polopenzí: 1500,- Kč za osobu za dvě noci.
Tričko 250,- Kč za kus.

Hra je nekomerční, případný přebytek rozpočtu bude věnován na dobročinné účely. Zahrnuje veškerou organizaci hry, dopravu věcí účastníků na objekt.
V případě odhlášení méně než měsíc před termínem hry může být účastníkům nevrácena částka za ubytování požadovaná provozovatelem objektu.
Dle objednávek pak prosíme týmy o úhradu patřičné částky na účet 670100-2209956125/6210. Jako variabilní symbol uveďte telefonní číslo uvedené při registraci, případně do zprávy pro příjemce jméno týmu. Na ubytování jsme již byli nuceni složit nemalou zálohu, tj. pokud již budete vědět, že skoro jistě máte vaši objednávku finalizovanou, ulehčíte nám organizaci i dřívější úhradou :). Design triček se budeme snažit co nejdříve vyvěsit na stránky.

Ubytování a stravování:

Lavina XV se bude odehrávat primárně na Pražské boudě, část týmů bude ubytována i na blízké Kolínské boudě. Oproti minulým ročníkům tak nebude možné zaparkovat autem přímo u místa ubytování. Z parkoviště v Peci pod Sněžkou je to na Pražskou boudu cca 3,5 km. Budeme se však snažit zajistit pro týmy minimálně převoz bagáže, popřípadě domluvit i nějaké hromadnější svozy. Určitě však bude možné si objednat samostatně taxi - skútr (viz link na stránky obou bud). Kapacitu ubytování máme zajištěnou pro cca 25 týmů, při vyšším zájmu týmů o účast na hře se pokusíme kapacitu mírně navýšit, avšak kapacita hry je i tak omezená.

Pražská bouda: Prolog a vyhlášení bude probíhat zde, trochu nižší standart ubytování (sprchy a toalety sdílené), o fous lepší kuchyně (dle našeho názoru), blíže k příjezdu (550m). Hlavní party asi bude probíhat na této boudě, tj. asi pro ty kdo více ocení paření oproti klidnějšímu spánku.
http://www.prazskaboudapec.cz


Kolínská bouda: Vyšší standart ubytování (sprchy a toalety na pokoji), jídlo klasika, vzdálenější k příjezdu (550m). Na chatě je k dispozici vyhřívaný bazén, za příplatek pak i whirlpool a sauna. Pravděpodobně volba pro týmy, které více ocení klidnější spánek a relaxaci. Ranní start hry bude probíhat paralelně na obou boudách.
http://www.kolinskabouda.cz